Muzyczna podróż po naszej Gminie

koncerty

Zimowy czas jest zawsze pięknym tłem dla świątecznych koncertów. Za oknem zimno, a na gminnych scenach ciepła atmosfera wśród niesamowitych dźwięków muzyki.

Podróż muzyczna w roku 2024 rozpoczęła się od Racławic Jubileuszowym XX Koncertem Kolęd, gdzie zagrali Jurajska Orkiestra Dęta z Racławic i Czubrowic oraz Młodzieżowy Zespół Mazureczek pod kierownictwem Mariusza Mazura. Bardzo licznie zgromadzona widownia była zachwycona występem, który pozostanie w ich sercach na dłużej.

Nasza muzyczna droga zaprowadziła nas na Koncert Świąteczny do Przegini. Przybyłych gości zachwyciła Orkiestra Dęta z Przegini pod batutą Patryka Mietły wraz zespołem Te Deum z Olkusza. Przepiękne aranżacje utworów, rodzinna atmosfera, cudowny wystrój stworzyły niepowtarzalną atmosferę świątecznego czasu. Tutaj również nie zabrakło wyjątkowych przeżyć artystycznych, na które żywiołowo reagowała publiczność.

Muzyka w dźwiękach zaklęta to nazwa naszego kolejnego przystanku muzycznego. II Wielki Koncert Noworoczny odbył się w Jerzmanowicach na hali sportowej. Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpiły orkiestry i zespoły z terenu całej naszej gminy. Oklaski otrzymali tego wieczoru:

Orkiestra Dęta z Przegini pod batutą Patryka Mietły, Zespół Sokoły pod kierownictwem Vasyla Stefanyuka, Jurajska Orkiestra Dęta z Racławic i Czubrowic pod batutą Mariusza Mazura, Orkiestra Dęta z Jerzmanowic pod batutą Przemysława Mirka, Młodzieżowy Zespół MAZURECZEK pod kierownictwem Mariusza Mazura oraz gość specjalny, pochodząca z Przegini, Kasia Rosołek TRIO.

Wyjątkowością tego koncertu było to, że wszyscy artyści pochodzą z terenu naszej gminy. Tutaj uczą się, pielęgnują swój talent dając radość mieszkańcom i będąc naszą dumą poza granicami gminy. Muzyka to nasze gminne DNA, o które musimy dbać dla przyszłych pokoleń.

Końcowy przystanek muzycznej podróży był w siedzibie GOK-u na Koncercie Kolęd. Świąteczny nastrój wyczarowało Koło Gospodyń z Jerzmanowic pod kierunkiem Joanny Foryciarz, Orkiestra Dęta z Jerzmanowic pod batutą Przemysława Mirka, dzieci i młodzież z naszej gminy. Kolędy, pastorałki i utwory świąteczne przeplatane prozą i poezją zostawiły trwały ślad w sercach publiczności. Magia świąt i uczucie wspólnie dobrze spędzonego czasu niech pozostaną w nas wszystkich na dłużej. Muzyka daje wytchnienie, uspokaja dusze i łagodzi obyczaje.

Naszej podróży patronował Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomasz Gwizdała.

Dziękujemy wszystkim tym którzy stali na scenie i tym którzy oklaskiwali z widowni.

Niech łaskawy los pozwoli nam spotkać się za rok.