ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 3 maja 2024 , w samo południe, po mszy świętej na placu obok kościoła w Racławicach członkowie Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic razem ze strażakami, górnikami, hutnikami, policjantami, żołnierzami, członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich, duchowieństwem, przedstawicieli powiatu i naszej gminy, radnymi, sołtysami, pracownikami kultury i oświaty oraz wszystkimi mieszkańcami naszych wiosek zebrali się, by uczcić święto uchwalenia Konstytucji z 1791 roku.

Wśród powiewających flag odegraliśmy „Hymn Państwowy”, „Rotę” oraz „Mazurka 3-Maja”. Z racji tego, że 3 maja jest również świętem Matki Boskiej Królowej Polski wykonaliśmy pieśń „Boże, coś Polskę”. Aby pokazać rozrywkową część naszego repertuaru, na koniec zagraliśmy trzy marsze: „Alamo”, „Harcerski szlak” oraz „Marsz Licealistów”. Na pamiątkę tego wydarzenia najmłodsi uczestnicy zostali obdarowani Śpiewnikami Patriotycznymi i flagami biało-czerwonymi. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomasz Gwizdała.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w tej lokalnej uroczystości. Cieszymy się również, że w występie towarzyszyła nam jak zwykle wierna publiczność.