Jubileuszowy XX koncert kolęd w RACŁAWICACH

JUBILEUSZOWY XX KONCERT KOLĘD W RACŁAWICACH

W dniu 14 stycznia 2024 sala Wiejskiego Domu Kultury w Racławicach zgromadziła rzeszę mieszkańców naszej gminy i ościennych miejscowości na „JUBILEUSZOWYM XX KONCERCIE KOLĘD”. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili: wójt gminy Tomasz Gwizdała z rodziną, członek zarządu Powiatu Krakowskiego Tadeusz Nabagło, Ksiądz Proboszcz Jacek Miodek, o. Maciej Styburski – kapucyn polskiej parafii w Krasiłowie na Ukrainie, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jerzmanowicach Pani Marzena Mosurek, przedstawicielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach Pani Agnieszka Żak, sołtys Czubrowic Pan Józef Woźniak, Radni z Racławic i Czubrowic Pani Sabina Babiuch, Pan Marek Mitka i Pan Paweł Furman oraz dyrektorzy Szkół Podstawowych z terenu naszych miejscowości Pani Agata Skotniczna i Pani Anna Tracz.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomasz Gwizdała. Uroczystą galę prowadzili Państwo Urszula i Kamil Babiuchowie.

Jako pierwsza zaprezentowała się Jurajska Orkiestra Dęta z Racławic i Czubrowic pod dyrekcją Mariusza Mazura. Ze sceny rozbrzmiewały się przepiękne polskie kolędy. Później nasza Orkiestra dała pełny popis wykonując marsze i utwory koncertowe. Nie obeszło się bez bisów.

W drugiej części pełny popis dał Młodzieżowy Zespół „MAZURECZEK pod batutą Mariusza Mazura. W czasie koncertu wysłuchaliśmy zarówno kolędy, pastorałki ale i piosenki świąteczne. Przypomnimy, że autorem wszystkich muzycznych opracowań jest Mariusz Mazur.

Na sam koniec wszyscy uczestnicy koncertu razem z Chórem i Orkiestrą Młodzieżowego Zespołu „MAZURECZEK” mogli wspólnie wykonać kolędę: „Dzisiaj w Betlejem” z podziałem na głosy.

To wydarzenie muzyczne na stałe wpisało się w kalendarz gminnych imprez kulturalnych. Niezwykłe widowisko, piękne stroje i oprawa muzyczna złożyły się na niezwykły koncert, który był dowodem na ciągle żywe w naszej gminie bogate tradycje świąteczne. Na wspólnym kolędowaniu spędzono niemal dwie godziny.

Artystom i słuchaczom życzymy Bożego Błogosławieństwa na 2024 rok.

A teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.