Wakacje 2023

Wakacje 2023

W sierpniowe dni tegorocznych wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury słychać było dziecięce rozmowy, śmiech i tupot stóp. To oznacza, że milusińscy przybyli licznie aby się bawić, rozwijać swoje umiejętności, spotkać się z rówieśnikami i miło spędzić czas. Działo się dużo, było intensywnie i radośnie. Główne hasło tego roku to zjedz coś dobrego, ale najpierw sam to przygotuj.

Gminny Ośrodek Kultury przygotował na tegoroczne wakacje mnóstwo zabaw i atrakcji dla dzieci od 6 lat. Zajęcia odbywały się w siedzibie GOK w Jerzmanowicach, a także w filiach w Przegini i w Racławicach.

Dzięki różnorodności zajęć wakacyjnych każdy uczestnik mógł wybrać te, którymi był zainteresowany.

W trakcie warsztatów mydlarskich, dzieci stworzyły pachnące mydełka i kolorowe sole do kąpieli. Dla szarych komórek dzieci, wyzwaniem była robotyka ciesząca się dużym zainteresowaniem.

Bardzo mile będą wspominane tzw. zajęcia Meksykańskie, podczas których królowały żarty, gry językowe, filmiki, piosenki w języku hiszpańskim. Podczas tych warsztatów dzieci nauczyły się podstawowych słów i zwrotów hiszpańskich, przebierały się w barwne, tradycyjne stroje meksykańskich i kosztowały smakołyków z kuchni meksykańskiej.

Korzystając ze słonecznej pogody, dzieci wyruszyły na wycieczkę po pięknych okolicach Jerzmanowic i zawędrowały nad staw i łąkę kwietną, gdzie rysowały, fotografowały, zbierały jeżyny i cieszyły się wspólną zabawą.

Na zajęciach kulinarnych dzieci nauczyły się przygotowania najsłynniejszego napoju świata Bubble Tea, smażenia, dekorowania gofrów bitą śmietaną i owocami. Innym razem był grill, pieczenie kiełbasek, pianek i przygotowywanie sałatek. Po wspólnym ucztowaniu były zabawy na świeżym powietrzu: bieg slalomem z przeszkodami na czas, zabawa z kołem hula hop.

Duże zainteresowanie wzbudzały zajęcia z własnoręcznego wykonywania kolczyków z kolorowych piór i kuleczek.

Tradycyjnie w czasie wakacji zorganizowano warsztaty pn. „Moja Przygoda z muzyką”. Były to lekcje teoretyczno-praktyczne połączone z prezentacją instrumentów muzycznych, które każdy uczestnik mógł dokładnie zobaczyć, dotknąć a nawet coś zagrać na wybranym instrumencie.

Wakacje 2023 dobiegają końca ale Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach serdecznie zaprasza na zajęcia, które są prowadzone w ciągu całego roku