„Walczyk Ojcowski” rozpoczął Gminne Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

„Walczyk Ojcowski” rozpoczął Gminne Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

Kim jest KOBIETA? Jak ją określić 3 słowami?

KOBIETA to: SIŁA, MĄDROŚĆ, PIĘKNO !!!

Dawniej ich uroda była natchnieniem dla poetów. Dziś kobiety są jeszcze piękniejsze.

Dawniej siedziały w domu i pilnowały ogniska domowego.

Dziś można je spotkać w każdym zawodzie, co oczywiście nie oznacza, że zaniedbują ogniska domowe.

Takim oto wstępem rozpoczęliśmy celebrowanie Dnia Kobiet, po którym serdecznie powitaliśmy naszych wspaniałych gości i mamy nadzieję, że naszym uroczym Paniom nie pozostawiliśmy ani chwili na nudę.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Mieszkanek naszej gminy po raz drugi zorganizowaliśmy uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. O tym, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy świadczy między innymi frekwencja, przekraczająca najśmielsze oczekiwania organizatorów. Tuż przed godziną 17.00 sala w Domu Strażaka w Jerzmanowicach, w której zaplanowano spotkanie, była wypełniona po brzegi. Przybyły na nie Panie z najodleglejszych zakątków naszej gminy, a także z gmin ościennych. Przygotowana ilość miejsc okazała się niewystarczająca i trzeba było szybko dostawić dodatkowe krzesła, tak by każdy mógł wygodnie usiąść i obejrzeć program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję.

Po powitaniu uczestników spotkania przez wójta gminy Tomasza Gwizdałę i złożeniu KOBIETOM życzeń oraz krótkim wprowadzeniu przez Panią dyrektor GOK rozpoczęliśmy blok artystyczny atrakcjami dla ucha i ducha.

Jako pierwszy wystąpił zespól Sokoły pod dyrekcją Vasyla Stefanyuka, który zagrał znane i lubiane melodie: „Kwiaty kocham i Ciebie”, śpiew: Milena Tyliba i Filip Tyliba, wersję instrumentalną „Melodii popularnych, „Lipka zielona”, śpiew: Milena Tyliba, wersję wokalno – instrumentalną „Wiązanki melodii ludowych”, „Za las chłopcy” : śpiew: Filip Tyliba i tradycyjnie na koniec utwór „Sokoły”.

Po występie zespołu przyszła kolej na atrakcje dla oka, które zaprezentowała grupa taneczna przygotowana przez Pana Kazimierza Cygana, piewcę kultury ludowej, znakomitego organizatora i twórcę zespołu taneczno – wokalnego „Złoty Kłos”, a także od roku naszej grupy tanecznej. Mali tancerze fenomenalnie wcielili się w rolę, bawili i jednocześnie wzruszyli. Wykonanie naszych tancerzy – artystów zauroczyło publiczność, o czym świadczyły gromkie brawa na stojąco.

Dwie pierwsze cześci programu były dla ucha i oka, a trzecia to uczta dla ucha i ducha, którą zafundowało Koło Gospodyń z Jerzmanowic. Zabawa była przednia. Grupa zaprezentowała program słowno – muzyczny pod dyrekcją Joanny Foryciarz i akompaniamencie Marcina Filipka. Ostatnia część bloku artystycznego to coś dla ciała ale i ducha…

Podczas uroczystego Dnia Kobiet nie mogło zabraknąć też poczęstunku i oczywiście kwiatów!

Poczęstunek przygotowali gospodarze spotkania, a o kwiaty zadbał Pan Wójt, który wręczył wszystkim Paniom, również tym najmłodszym.

Mamy nadzieję, że prezentacje zawarte w programie Gminnego Spotkania z okazji Dnia Kobiet wprowadziły nas wszystkich w wyjątkowy nastrój.

Kierujemy serdeczne słowa podziękowania za czas spędzony w rodzinnej atmosferze, za dobrą zabawę, relaks i chwile wzruszeń, za doznania artystyczne, do instruktorów zespołów, do muzyków i tancerzy, do wszystkich, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w uroczystości i do wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej organizacji.