Obchody Dnia Kobiet

Drugi marcowy weekend w Gminie Jerzmanowice – Przeginia był dedykowany KOBIETOM. W sobotę 9 marca Członkinie KGW Racławianki zorganizowały V już edycję spotkania z okazji Dnia Kobiet, na który zaprosiły KGW z Zedermana, KGW “Sąspowianki” oraz wszystkie Kobiety. Tym razem dzięki zaaranżowanej scenografii w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach Panie przeniosły się w klimat TAJEMNICZEGO OGRODU.

Sobotni wieczór upłynął pod znakiem dobrej zabawy i humoru. Były kwiaty, konkursy z cennymi nagrodami, karaoke, pokaz mody, pyszne przekąski oraz oprawa muzyczna z profesjonalnym prowadzącym. Podczas tego wyjątkowego spotkania nie zabrakło też panów Wójta Tomasza Gwizdały z radnymi, członka zarządu powiatu krakowskiego Tadeusza Nabagło, sołtysa Henryka Babiucha, którzy pojawili się na uroczystości by obdarować Panie kwiatami i najpiękniejszymi życzeniami.

KGW “Racławianki” kierują serdeczne słowa podziękowania wszystkim instytucjom i osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego wyjątkowego wydarzenia w takim wymiarze. DZIĘKUJEMY!

W niedzielę, 10 marca uroczyste obchody Dnia Kobiet przeniosły się do Przegini, gdzie odbyła się III edycja Gminnego Święta Kobiet. Program urozmaiciły prezentacje sceniczne, kwiaty oraz słodki poczęstunek. Przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: zespół taneczny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury, pod kierunkiem Kazimierza Cygana, Koło Gospodyń z Przegini oraz zespół „SOKOŁY” pod dyrekcją Vasyla Stefanyuka. W repertuarze królowały oczywiście piosenki o kobietach i dla kobiet. Podczas, gdy z głośników rozbrzmiały melodie, wójt Gminy Pan Tomasz Gwizdała z radnymi obdarowywali kobiety kwiatami. No bo cóż by to było za święto kobiet bez kwiatów, które zawsze sprawiają, że pojawia się uśmiech na twarzy. Moc pozytywnej energii emanującej od wykonawców, dobra muzyka oraz niespodzianki stworzyły niepowtarzalny klimat i skutecznie rozgrzały zgromadzoną publiczność.

Pomysłodawcą koncertu z okazji dnia kobiet był Tomasz Gwizdała, który wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizował event dla kobiet po raz pierwszy w Jerzmanowicach 2021 roku. Czas pokazał, że wydarzenie o takim charakterze było wyczekiwane przez środowisko lokalne i świetnie wpisało się na stałe w kalendarium imprez gminnych, a także zyskało status wydarzenia przechodniego. Zamysłem organizatorów bowiem jest docieranie do kolejnych zakątków naszej gminy z przesłaniem kulturowym.

Wierzymy, że udało się pozytywnie zaskoczyć przybyłe Panie i już dziś zapraszamy na kolejny koncert za rok.

Dziękujemy za te wspólne chwile i jeszcze raz wszystkim Paniom w dniu ich święta życzymy wszystkiego najlepszego.