“XIX Cecylianka” w Racławicach

"XIX Cecylianka” w Racławicach

Tegoroczne obchody święta św. Cecylii przypadły na niedzielę 26 listopada. Organizowane były po raz XIX przez Stowarzyszenie „MAZURECZEK”. Rozpoczęliśmy je od wspólnej modlitwy na Mszy świętej w kościele Narodzenia NMP w Racławicach, której oprawę wokalno – instrumentalną zapewnił Chór i Orkiestra Młodzieżowego Zespołu “MAZURECZEK” pod dyrekcją Mariusza Mazura.

Druga część naszej fety została przeniesiona do Wiejskiego Domu Kultury w Racławicach. Swoją obecnością zaszczycili ją: władze samorządowe na czele z wójtem gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomaszem Gwizdałą oraz członkiem Zarządu Powiatu Krakowskiego Tadeuszem Nabagło, duchowieństwo, uczestnicy Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic i Czubrowic i Młodzieżowego Zespołu “MAZURECZEK” wraz z Rodzicami, Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele poszczególnych grup społecznych oraz sponsorzy i osoby wspierające. Po powitaniu gości i wręczeniu podziękowań przez przewodniczącego Stowarzyszenia, wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Jurajskiej Orkiestry Dętej z Racławic Czubrowic pod batutą Mariusza Mazura. Nie obyło się bez bisów. Jak co roku Stowarzyszenie „MAZURECZEK” wydało na tę uroczystość okolicznościowy kalendarz oraz przygotowało dla obu zespołów niespodziankę w formie słodkich paczek.

Przesłanie dyrygenta i przewodniczącego Stowarzyszenia „MAZURECZEK”

„Muzyka, to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka”.

CECYLIANKA to doskonała okazja do połączenia wszystkich serc, którym muzyka w duszy gra. Aby radość mogła wybrzmiewać polifonią dźwięków, towarzyszą nam najbliżsi oraz wszyscy życzliwi naszej działalności, w tym tak liczni sponsorzy i ludzie dobrej woli. Bardzo Wam za to dziękuję. W sposób szczególny chcę podziękować moim koleżankom i kolegom z naszego Stowarzyszenia za ich bezinteresowną pracę. Cieszy moje serce to, że moc muzyki ma siłę łączenia ludzi. Cieszę się, że mogliśmy znowu chwalić Najwyższego naszą grą i śpiewem.

Z wyrazami szacunku. Mariusz Mazur