Dzień KOBIET z przytupem!

Dzień KOBIET z przytupem!

Kobiety na wsi to nie tylko serce domu ale i lokalnej społeczności. To często animatorki życia kulturalnego wśród lokalnej społeczności, które pamiętając o tradycji, wprowadzają nowoczesne działania. Młode pokolenie kobiet angażuje się w prace organizacji na rzecz społeczności lokalnej, dbając równocześnie o zrównoważony rozwój, tradycję, przedsiębiorczość, pasje i najbliższe otoczenie. Aktywność Pań oraz rola jaką pełnią w naszej lokalnej społeczności, jest niezmiernie ważna i ma wpływ na oblicze naszej gminy. W gminie Jerzmanowice – Przeginia rolę kobiet docenia się nie tylko od święta, ale także na co dzień, co nie oznacza, że uroczyste święto Kobiet jest niepotrzebne. Wręcz przeciwnie – choć przez niektórych to święto uważane jest za relikt poprzedniej epoki – w naszej gminie tradycja okazała się silniejsza od tendencji politycznych i święto to obchodzone jest do dziś. Z tej okazji 11 marca w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach KGW „Racławianki” zorganizowało uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet, którego celem była dbałość o dobre relacje społeczne i higienę zdrowia psychicznego, integracja międzypokoleniowa, rozrywka, zagospodarowanie czasu wolnego, współdziałanie z innymi KGW oraz kreowanie pozytywnego wizerunku KOBIETY. Program obfitował w konkursy z nagrodami, warsztaty kosmetyczne, loteriadę, upominki, przysmaki kulinarne. Nie zabrakło również pięknych życzeń i słów uznania skierowanych do Pań od wójta Gminy Jerzmanowice – Przeginia Tomasza Gwizdały, członka zarządu powiatu krakowskiego Tadeusza Nabagło oraz sołtysa miejscowości Racławice Henryka Babiucha i radnych z Racławic i Czubrowic. Oprócz życzeń nie zabrakło symbolicznych kwiatków – upominków, którymi gospodarz gminy wraz z radnymi obdarowali wszystkie Kobiety.

Koło Gospodyń Wiejskich z Racławic przygotowało imprezę z przytupem! Świętowało: bawiąc, częstując specjałami i obdarzając gości prezentami. Było na słodko, na słono, na wesoło i na bogato! Było to miłe spotkanie, które na długo zostanie zapamiętane!

Wydarzenie zrealizowano dzięki współfinansowaniu ze środków Województwa Małopolskiego.