Święto Pieczonego Ziemniaka w Racławicach

0
885
views

15 sierpnia w Racławicach odbyło się po raz pierwszy Święto Pieczonego Ziemniaka. Popularny w naszym rejonie zwyczaj organizowania „pieczonego”, a więc przygotowywania na ognisku w żeliwnym kociołku potrawy z kapusty, słoniny, ziemniaków i kiełbasy(to wersja podstawowa – oczywiście odmian i przepisów jest mnóstwo) zyskał w ten sposób nową oprawę.

Na boisku sportowym w kilku dużych kociołkach przygotowano poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia, dla amatorów potraw z rusztu nie zabrakło kiełbasek pieczonych nad ogniskiem – wszystko po to, by nikt nie wyszedł ze spotkania głodny.

Piękna pogoda oraz atrakcyjna forma spotkania sprawiły, że w wydarzeniu wzięło udział wielu mieszkańców Gminy, przy stołach do późna trwały ożywione rozmowy, a także śpiewy biesiadne, które animował pan Mariusz Mazur.

Dzięki zaangażowaniu Sołtysa Racławic, Rady Sołeckiej oraz pomocy Klubu Seniora z Racławic udało się zorganizować zupełnie nowe wydarzenie, które – jak widać – przypadło mieszkańcom do gustu, a z pewnością stanowiło atrakcyjną ofertę spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin.

Jakkolwiek podobne wydarzenia odbywają się w wielu miejscach, to jednak zorganizowane w Racławicach spotkanie udowodniło, że również w naszej Gminie są one potrzebne i przyczyniają się do integracji oraz budowy wspólnoty. Na tym większe uznanie zasługuje pomysł i zaangażowanie organizatorów, którzy włożyli wiele pracy w to, by Święto Pieczonego Ziemniaka w Racławicach było dla wszystkich udane.