BRD – finał gminny - Jerzmanowice

 

<<<Galeria>>>

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o puchar Wójta Gminy Jerzmanowice – Przeginia 2016

 

Już dziewiąty raz zmierzyły się drużyny gimnazjalistów i uczniów ze szkół podstawowych w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia. W zawodach wystartowało 6 drużyn reprezentujących Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Jerzmanowicach i Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Przegini. W kategorii szkół podstawowych rywalizowało pięć drużyn ze Szkół Podstawowych w: Czubrowicach, Jerzmanowicach, Przegini, Racławicach oraz ze Szkoły Podstawowej Fundacji „ELEMENTARZ” w Sąspowie.

Celem turnieju było: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,  propagowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki uczestnictwu w rywalizacji młodzież mogła wykazać się znajomością wiedzy  z zakresu  bezpiecznego poruszania się po drogach oraz praktycznymi umiejętnościami  jazdy na rowerze przemierzając wyznaczony tor przeszkód.

Zmagania rozpoczęła część testowa dotycząca zasad i przepisów z zakresu ruchu drogowego. Następnie odbyła się część sprawdzająca umiejętności praktyczne.

Rywalizacja w Turnieju zakończyła się następującymi wynikami:

 

Kategoria Szkoły Podstawowe - drużyny 4-osobowe

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Przegini

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Czubrowicach

III miejsce - Szkoła Podstawowa Fundacji „ELEMENTARZ” w Sąspowie

Kategoria Gimnazja - drużyny 3-osobowe

I miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Przegini klasa III

II miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Przegini klasa II

III miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Przegini klasa I

Najlepsze wyniki w testach uzyskali: Ewa Głowacka ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach oraz Paulina Filipek z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Jerzmanowicach. Na torze przeszkód najlepsi byli: Julia Pabisek ze Szkoły Podstawowej w Przegini oraz Błażej Furman z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Przegini.

Po zakończonym współzawodnictwie wszyscy uczestnicy turnieju zasięgali edukacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wzorując się na ratowniku medycznym z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali z rąk wójta Gminy Jerzmanowice–Przeginia Adama Piaśnika atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz puchary.

Słowa serdecznych podziękowań za pomoc w przygotowaniu, organizacji  i przeprowadzeniu turnieju otrzymali od Wójta Gminy Jerzmanowice – Przeginia Pana Adama Piaśnika funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, przedstawiciel Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego i nauczyciele opiekujący się drużynami.

Organizatorem turnieju było Gminne Koło Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Urzędem Gminy Jerzmanowice – Przeginia i Gminnym Ośrodkiem Kultury, przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Krakowie oraz Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym. Gratulujemy laureatom i zapraszamy na kolejną edycję za rok.