Wystawa malarstwa

 

 <<<Galeria>>>

Wystawa malarstwa pt. „Barwy rzeczywistości” była eksponowana w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Jerzmanowicach od 13 do 25 czerwca br.

W ramach współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Jerzmanowicach z Centrum Art.-Plus w Krakowie, możliwe było zrealizowanie okolicznościowej wystawy prac malarskich i graficznych pt. TOP-ART, w ramach Programu "Derby Artystyczne - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne". Na wystawie można było podziwiać wybrane prace m.in. Dariusza Ślusarskiego (gość specjalny), Haliny Kaźmierczak, Poli Minster, Ryszarda Rosińskiego, Andrzeja Sznejweisa (prezentacje autorskie) oraz wiele innych. W sumie było to ponad 40 obrazów, które zamieniły budynek będący siedzibą GOK-u i PiGBP w piękną, kolorową galerię.

Wystawie głównej towarzyszyły dodatkowe wydarzenia takie jak np. warsztaty malarskie oraz wystawy plenerowe. Warsztaty dla młodzieży poprowadził krakowski artysta Edward Duda. Zajęcia te odbyły się w Zespole Szkół w Jerzmanowicach. Brało w nich udział 50 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Na warsztatach przygotowywali elementy do obrazów tworzonych na korze drzew oraz z elementów drewnianych. Na kilkugodzinnych warsztatach powstały prace, które następnie zostały przez artystę skomponowane w obrazy, w całości wykonane z kory i elementów drewnianych. Łącznie powstało 6 obrazów będących efektem pracy młodzieży i artysty. Obrazy te zostały po raz pierwszy zaprezentowane na plenerowych prezentacjach sztuki w dniu 25 czerwca br. w Jerzmanowicach i były częścią specjalnej jednodniowej  plenerowej wystawy malarstwa.

Plenerowe prezentacje sztuki zorganizowane zostały na parkingu obok siedziby Gminnego Ośrodka Kultury. Całodzienna plenerowa wystawa była okazją dla mieszkańców oraz przyjezdnych gości do obejrzenia ponad 40 obrazów uczestników Programu "Derby Artystyczne" - Pani Joanny Róg-Ociepki oraz Pana Edwarda Dudy. Było to zestawienie dwóch różnych rodzajów twórczości malarskiej - z jednej strony obrazy olejne, prezentowane w cyklu o wspólnym tytule "Przemijanie", co stanowiło 12 dużych obrazów na płótnie, z drugiej strony ponad 30 obrazów malowanych na korze drzew.

Plenerowe prezentacje sztuki pokazywane były w godzinach od 14.00 do 20.00.

Podsumowaniem warsztatów i plenerowych prezentacji malarstwa, było okolicznościowe spotkanie z autorami prac w "Kawiarence Artystycznej", któremu towarzyszył koncert zespołu "Sokoły".

Tę niepowtarzalną wystawę zwiedziło ponad 600 osób, w tym m.in. przedszkolaki, młodzież szkolna, mieszkańcy, przedstawiciele lokalnych grup społecznych, grupa turystów  z Chorwacji, spora grupa seniorów, a także wielu - miłośników malarstwa.

Obecnie serdecznie zapraszamy do zobaczenia wystawy prac malowanych na korze Pana Edwarda Dudy, które znajdują się w pomieszczeniach GOK-u oraz w "Galerii na Schodach".