Noc Świętojańska 2016


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA”

25 czerwca 2016 roku

Centrum Jerzmanowic – boisko sportowe

 

„Noc Świętojańska w Jerzmanowicach organizowana jest po raz szósty. Zaszczyt otwarcia całej imprezy przypadł Młodzieżowemu Zespołowi „MAZURECZEK” pod dyrekcją Mariusza Mazura, a ponieważ w ten dzień równocześnie odbywał się mecz EURO 2016 POLSKA-SZWAJCARJA, muzycy wraz z widownią rozpoczęli koncert od odśpiewania utworu „Jak długo w sercach naszych” i fragmentu refrenu „Zwycięży orzeł biały …”. W dalszej części koncertu mogliśmy wysłuchać takich utworów jak „Gdzie się podziały tamte prywatki”, walc „Od nocy do nocy” czy „Odpływają kawiarenki”. Gromkie brawa, jakie zwieńczyły koncert były dowodem na to, że mógł się on podobać. Jako kolejni zaprezentowały się dzieci z Przedszkoli Niepublicznych i Przedszkola Fundacji "Elementarz". Wielbiciele muzyki marszowej mogli pozachwycać się występem Orkiestry Dętej z Jerzmanowic pod batutą Zygmunta Gruzy. Kolejnym punktem był przepiękny koncert Sygnalistów Myśliwskich, w którym mogliśmy wysłuchać kilku sygnałów, które do dziś rozbrzmiewają w polskiej kniei. Dzieci i młodzież ze Świetlicy "Nadzieja" zaprezentowały nam wzruszający montaż słowno-muzyczny poświęcony rodzinie. W części muzyczno-tanecznej wystąpiły dzieci i młodzież z SK-ART oraz Studio Active Mięta. Widzowie mogli podziwiać przepiękny pokaz różnych technik i stylów tanecznych. Zwieńczeniem uroczystości był koncert zespołu „Sokoły” pod kierownictwem Vasyla Stefaniuka. W tym dniu mogliśmy wysłuchać finalistów Piosenki Obcojęzycznej.

 

Natomiast w części sportowej odbył się Finałowy Turniej Siatkówki Plażowej oraz finał Turnieju Piłki Nożnej Orliki. Na zakończenie zmagań nastąpiło wręczenie nagród. Najmłodsi mogli korzystać do woli z Parku Rozrywki. Dla wszystkich nie zabrakło też pysznych lokalnych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Przepyszne rarytasy przygotowało Koło Łowieckie „Szarak” z Jerzmanowic. W kolejnej części zostały wręczone nagrody Wójta z okazji Dnia Dziecka. Podczas „Nocy świętojańskiej” został zainicjowany I Gminny Dzień Seniora. Na wszystkich chętnych czekało wiele atrakcji m.in. wykłady o tematyce zdrowotnej, możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych. Uczestnicy tego wydarzenia mogli aktywnie wziąć również udział w Dniu Dawcy Szpiku. Imprezie towarzyszyło Stowarzyszenie Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego.

Równocześnie po drugie strony boiska sportowego w nowej siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Jerzmanowicach można było podziwiać przepiękną wystawę malarstwa pt. „Barwy rzeczywistości”. Na placu, obok budynku zostały zaprezentowane wybrane prace z programu „Derby Artystyczne” oraz obrazy stworzone przez dzieci i młodzież na warsztatach malarstwa. O godz. 18:00 w Kawiarence Artystyczne odbyło się spotkanie z zaproszonymi artystami malarzami. Wystawa cieszyła się wielkim uznaniem.Wieczorem do późnych godzin nocnych odbyła zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu „Soprano Band”.

Organizatorami całego wydarzenia byli: Wójt Gminy Jerzmanowice- Przeginia p. Adam Piaśnik, Lokalna Grupa Działania „Jurajska Kraina”,  Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach, Stowarzyszenie MANKO, Koło Łowieckie „Szarak” z Jerzmanowic, sołtys  z  członkami Rady Sołeckiej. Głównym partnerem imprezy była Forma TAURON. Patronat honorowy objęli: Starosta Krakowski, Ojcowski Park Narodowy.

 

 

Do pobrania:

1. Regulamin - Turniej Piłki Siatkowej

2. Plakat promujący wydarzenie